Čo si obliecť na ples?

Kategória: Móda a štýl

1616307

Plesová sezóna je tu a s ňou aj dilema – čo na seba? Ešte skôr, ako si na Wande vymenujeme najväčšie trendy aktuálnej sezóny, na čo sa môžete tešiť už o pár dní, sa pozrieme do Hollywoodu. Veľkú slávu v podobe odovzdávania Zlatých Glóbusov majú za sebou a my môžeme vyberať to naj.

Obtiahnite krivky
Ženské krivky sú najväčším tromfom, s ktorým idete „na trh“ a hviezdy to dobre vedia. Hitom tohtoročných Glóbusov sa zrejme aj preto stali šaty bez ramienok, obtiahnuté a s rozšíreným spodkom sukne. Tzv. trumpet dress, teda po slovensky by sme ich mohli nazvať aj trúbkové, vyzerajú na ženských postavách výborne, no pozor na kvalitu, aby na vás celý večer pevne držali.

Kto: Jessica Alba, Hayden Panattiere, Amy Adams

Zvýraznite pás
Pri krivkách spomeňme aj pás, ktorý sa môže v nedokonalom strihu šiat stratiť. Aby ste neprišli o jeho výsady, ktoré milujú nielen muži, zadovážte si opasok. V elegantnom podaní by mal mať vhodnú farbu i materiál a nemal by byť príliš hrubý.

Kto: Jennifer Lawrence, Kate Hudson, Kaley Cuoco

Skúste dlhý rukáv
Po červenom koberci sa takisto prešlo viacero dám, ktoré ukázali, ako sa nosí dlhý rukáv. V kombinácii s padavým materiálom a ponúkajú dostatok priestoru na to, aby vynikla farba, vzor alebo vyšícvanie.

Kto: Naomi Watts, Nicole Richie, Jennifer Lopez

Začervenajte sa
Z farieb, ktoré ovládli večer Zlatých Glóbusov, vynikla červená. Písali sme o nej v článku Vášeň na červenom koberci, pretože išlo o najvýraznejší farebný trend. Je teda viac ako zrejmé, že farba lásky tento rok zamieša karty medzi módnymi topmi.

Kto: Zooey Deschanel, Claire Danes, Jennifer Lawrence

Zblednite
Farbou večera číslo dva bola telová, ktorá má stále miesto na poli elegantnej módy už niekoľko sezón. Vynikne na bledších i tmavším ženách, no treba vedieť kombinovať. Líčenie či doplnky sú často rozhodujúce, či to vyjde alebo nie.

Kto: Megan Fox, Isla Fisher, Amy Adams

 

Zdroj: http://wanda.atlas.sk/hviezdy-radia-co-si-obliect-na-ples/moda-a-krasa/moda-a-trendy/807087.html