Plesové líčenie

Kategória: Líčenie

 účes a líčenie – to je silná štvorka vašej prípravy na ples. Rozhodli ste sa, že to skúsite aj bez pomoci profíkov? S nami to určite zvládnete. K trendy účesom sa môžete vrátiť vďaka článku FOTO: Slávnostné účesy ako od profíka a v nasledujúcich riadkoch vám poradíme s líčením.

Domáca príprava
Aj keď sa budete líčiť svojpomocne, nezabúdajte na prípravu, ktorú si slávnostne upravená tvár vyžaduje. O pokožku sa o niečo viac starajte už niekoľko dní vopred – hĺbkovo vyčistite, zbavte ju odumretých buniek, vyživte maskou a hydratujte. Pleť by mala byť v čo najlepšej forme, aby ste sa vyhli zbytočným nánosom mejkapu.

Myslite predvídavo a líčenie si vyskúšajte aspoň deň vopred. Otestujete, koľko vám zaberie času, ako sa vám farebne hodí k šatám a či ho dokážete zvládnuť tak, ako si predstavujete. V zásade sa líčenie prispôsobuje šatám, no neplatí, že musíte mať na sebe rovnaké farby. Zistite si, aké odtiene spolu ladia, ktoré kontrasty sa považujú za vhodné na elegantnú príležitosť a najmä si vyskúšajte, ako sa s nanesenými farbami na tvári budete cítiť.

 

S experimentovaním opatrne
Ak chcete v spomínaný večer vyniknúť, zrejme budete chcieť svoje bežné líčenie ozvláštniť. S experimentmi však opatrne, aby vás neprekvapili svojou neprispôsobivosťou. Použite korektor a mejkap, na ktoré ste zvyknutá, viete s nimi pracovať a farba vám perfektne sedí. Napriek tomu, že idete plesať pod večerné osvetlenie, tmavšia farba tváre nie je potrebná. Zas a znova opakujeme – že aktuálnej sezóne vládne prirodzenosť.

 

Po nalíčení tváre nezabúdajte na transparentný púder, ktorým zafixujete pleť. Majte ho po ruke aj počas celého večera, pretože dokáže vysať pot, zbaviť mastnoty a zahladiť stopy po nedokonalostiach v líčení. Ak potrebujete pleti dodať jas, nebojte sa rozjasňovačov. Hodia sa na každej z nás a urobia službu, akú žiadate. Pre zamaskovanie kruhov pod očami ich naneste na vonkajší a vnútorný kútik pod okom, na obe strany nosa a k lícnym jamkám. Pre rozjasnenie očí patrí tento zázrak na viečka a pod obočie, pre krajšiu tvár na vrchnú časť lícnych kostí, prípadne aj stredu čela, na koreň nosa a špičku brady. Nezabúdajte na finálnu bodku v podobe líčok a môžete prejsť na oči.

Plesajúce očia pery
Farby, ktoré budete aplikovať na oči, si dôkladne premyslite. Na večer sa perfektne hodí dymové líčenie, ktoré má v základe čiernu, prípadne šedú, môžete ich však tieňovať s jasnejšími farbami. Hodia sa medená, fialová či ružová, záleží od vášho stajlingu a preferencií. Výstrednosti sa však na plese nenosia, takže sa vydajte skôr cestou klasiky. Ak túžite po flitroch či trblietkach, tak len vo veľmi decentnom množstve.

 

Čierna linka nesedí každému, preto sa u istite, že vášmu pohľadu neublíži. Aplikovaná na vrch i naspodok môže oko zmenšiť, skrátená zase mení jeho tvar. Ak si chcete byť na istom, vezmite do ruky ceruzku bielej farby a naneste ju na vnútorný okraj spodného viečka. Pohľad sa vám krásne roztvorí, čo môže pomôcť aj v prípade, že si na tento výnimočný večer budete dávať umelé mihalnice.

 

Ku kompletnému líčeniu patrí aj starostlivosť o pery, ktorú nerado zanedbať. Nenechajte ich odísť naholo, minimálne na ne aplikujte balzam a transparentný lesk. Držte sa zásady, že výrazné majú byť buď oči, alebo pery a podľa toho aj vyberajte farbu rúžu/lesku. Ak nechcete, aby ste počas večera stratili šmrnc, majte líčidlá na pery v kabelke.

 

Zdroj: http://wanda.atlas.sk/dokonale-plesove-licenie/moda-a-krasa/kozmetika/807423.html